harley01
HBK Medlem
Är det någon som vet var man kan få tag i solfilm som går att montera invändigt på bodelens fönster?
Blir du ny medlem nu i Husbilsklubben.se betalar du ingen anmälningsavgift utan enbart årsavgift 100 kr.
Du sparar 150 kr på detta och erbjudandet gäller tills vidare.
Medlemskapet gäller för kalenderåret 2025.
Mer information finns här: Hur Registrerar jag mig.
Du slipper också en massa störande reklam eftersom vi är en HELT reklamfri sida.
OBS! På förekommen anledning: Om du inte loggat in och är HBK-Medlem och inte betalt årsavgiften för 2025 så kan dina rabatter och förlängd reseförsäkring upphöra att gälla.
jag har satt på sidofönstren.Problemet kommer kanske först när det ska tas bort .inte mitt problem.Och där står det i klartext: OBS! Får ej monteras på plastfönster.
På min förra husbil hade jag mycket mörka fönster av glas. När vi var söderut och bilen stod med långsidan mot solen blev de mycket varma. Undrar om platsfönster tål detta.
Sir Ralph, du är ju gärna söderut, hur mår dina mörka plastfönster?