Blir du ny medlem nu i Husbilsklubben.se betalar du ingen anmälningsavgift utan enbart årsavgift 100 kr.
Du sparar 150 kr på detta och erbjudandet gäller tills vidare.
Medlemskapet gäller för kalenderåret 2025.
Mer information finns här: Hur Registrerar jag mig.
Du slipper också en massa störande reklam eftersom vi är en HELT reklamfri sida.
OBS! På förekommen anledning: Om du inte loggat in och är HBK-Medlem och inte betalt årsavgiften för 2025 så kan dina rabatter och förlängd reseförsäkring upphöra att gälla.
Fango då.........
Listan kan göras lång av fantastiska idoler
Marc Marquez, Valentino Rossi och Jorge Lorenzo får inte heller glömmas.![]()
Njae, möjligen Rossi. De andra vet jag inte om dom uppvisar egenskaper som gör dom värda idoldyrkan.
I min värld skall en idol vara en förebild och en person som hela sin person och verksamhet är ett föredöme.
Det blir inte en knarkande gitarrist, en gapig bortskämd spanjor på mc eller Clarkson, även om jag kan tycka om att se dessa in action i deras proffs-roller.
Av att döma från ditt inlägg så finns det inte förutsättning för en sådan varelse, du har ju konstigt nog inte själv angivit någon. Jo vänta en artikel om en hund i ett tidigt inlägg.
Att utse en idol ligger väl i betraktarens ögon och inte i vad andra tycker om mina idoler. Jag har många idoler, men många av dom har knarkat eller dopat sig. Vissa av dom är fortfarande mina idoler men inte alla. Alla uppfattar inte ordet idol på samma sätt, så respektera att det finns folk som vågar skriva vem deras idol är.
Om man nu får bryta gitarrtrenden här lite, hur vore det med dessa: Sebastein Loeb, Walter Röhrl, Björn Waldegård, Jarno Saarinen, Mike Hailwood, Giacomo Agostini, Michael Schumacher, Alain Prost, och ändå lite gitarr: Mark Knopfler, Eric Clapton?
Walter Röhrl är min idol pga att han var den sista att vinna rally-VM med en 2-hjulsdriven bil och detta var en Opel Ascona 400. F.r.o.m. 1983 har VM bara vunnits av 4wd rälsbussar. Det är inte lika kul i skogen sedan den dagen. hihi
För mig finns bara EN självskriven idol:
MIN HUSTRU!!!!
Samma här olsborgs! Kan det finnas något bättre, vackrare, eller... ?
Haha, fast det gäller min egen hustru : )Du har också samma bästa åsikt!!!!@