F
F.d. 58560
Guest

Follow along with the video below to see how to install our site as a web app on your home screen.
Notera: This feature may not be available in some browsers.
Blir du ny medlem nu i Husbilsklubben.se betalar du ingen anmälningsavgift utan enbart årsavgift 100 kr.
Du sparar 150 kr på detta och erbjudandet gäller tills vidare.
Medlemskapet gäller nu även för kalenderåret 2026.
Mer information finns här: Hur Registrerar jag mig.
Du slipper också en massa störande reklam eftersom vi är en HELT reklamfri sida.
OBS! På förekommen anledning: Om du inte loggat in och är HBK-Medlem och inte betalt årsavgiften så kan dina rabatter och förlängd reseförsäkring upphöra att gälla.

Jag har tänkt om det går och att väggen håller för att montera reservhjulet bak på Husbilen( utsidan ).Funderar på att köpa på skroten en hållare som sitter på en del personbilar.Tro ni att väggen håller för det???.En ide´av många som kanske är dum,men jag har funderat på det om det kan funka
![]()
Kan du inte förlänga rambalkarna lite & vinkla uppåt och montera ettJag har tänkt om det går och att väggen håller för att montera reservhjulet bak på Husbilen( utsidan ).Funderar på att köpa på skroten en hållare som sitter på en del personbilar.Tro ni att väggen håller för det???.En ide´av många som kanske är dum,men jag har funderat på det om det kan funka
![]()
Jag tycker allt att argumentationen mot att ha reservhjul blir lite konstig, när den utgår ifrån att någon underhållit hållaren så dåligt att den är fastrostad?![]()