• Erbjudande på Husbilsklubben.se

    Blir du ny medlem nu i Husbilsklubben.se betalar du ingen anmälningsavgift utan enbart årsavgift 100 kr.
    Du sparar 150 kr på detta och erbjudandet gäller tills vidare.
    Medlemskapet gäller för kalenderåret 2025.
    Mer information finns här: Hur Registrerar jag mig.
    Du slipper också en massa störande reklam eftersom vi är en HELT reklamfri sida.
    OBS! På förekommen anledning: Om du inte loggat in och är HBK-Medlem och inte betalt årsavgiften för 2025 så kan dina rabatter och förlängd reseförsäkring upphöra att gälla.

Önskelistan

Bengt & Lisa

HBK Medlem
Inlägg
114
Kommun
Hedemora
HBK-Nr
21558
Medlemskap
2025
Hej det finns saker som man vill ha gärna begagnat
Reservhjulshållare till al ko chassi som klarar 16" det som finns tycks klara bara 15 " . Någon som vet ifall man får in 16" i denna hållare sedan skulle jag vilja ha tag på ett reservhjul 16" sommar och även en saxdomkraft i stället för stödben är det någon som vet var det finns så vore jag tacksam.:)
 
F

F.d. 54123

Guest
Sv: Önskelistan

"Reservhjul" på burk och en 12V-kompressor är mycket billigare, lättare och enklare att "installera".
 

Per-Åke

HBK Medlem
Inlägg
178
Kommun
Skövde
HBK-Nr
4819
Medlemskap
2025
Sv: Önskelistan

Biltema har saxdomkraft, 2 modeller, en på 1 ton och en på 1,5 ton. Pris 179 resp 199. Ska du bara ha dem som stödben så räcker 1 ton.

Per-Åke
 
Toppen